USER:

Pochod Kokořínskem - hodnocení

O víkendu 15.-16.10. jsme se sešli ve Mšeně, aby jsme si prohlédli krásy Kokořínska. Sraz byl v sobotu ráno ve Mšeně. Po ubytování v místní sokolovně jsme hned vyrazili do přírody. Zvolili jsme kratší trasu na hrad Houska. Délka trasy byla asi 20 km. Cestou na hrad jsme sbírali houby, fotili nádherná panoramata a užívali si božského klidu. Po návštěvě hradu a lehkém obědě následovala polední siesta a opalování.

Cestou zpět jsme si prohlédli chov Huculských koní, stavili se na pivku v Ráji a vyfotili západ slunce ve skalním městě nad Rájem.

Večer pak následovala návštěva pohostinství v sousedství sokolovny. Jídlo zde bylo vynikající, podávaly se velké porce a ceny byly lidové.

Nedělní program měl původně začít budíčkem v 7,00 , ale vzhledem k tomu, že se skoro nikomu nepodařilo vstát před 10,00 bylo nutné nedělní program upravit. K snídani bylo čestvé pečivo z místního konzumu a káva.

Vozem jsme se dopravili do Kokořínského dolu. Následoval výstup na hrad Kokořín s exkurzí, prohlídkou výstavky fotografií s tématikou "historie Kokoříska". Cestou zpět do údolí jsme se ještě zastavili na skalách, kde čerpal náměty pro svá díla K.H. Mácha.

Následovala svačinka v místním občerstvení a cesta do nedalekého kempu. Zde jsem poobědvali. Podávaly se špekáčky a smaženice z nasbíraných hub. Vše připravené na otevřeném ohni. Po takto bohatém obědě následoval výstup na Pokličky.

Cestou zpět k automobilu jsme ještě navštívili jeskyně, ve kterých bydleli adamité v době husitské.

Poté již následoval návrat do Mšena a jako třešínku na závěr jsme si nechali návštěvu retro-cukrárny.

Váš Team

CZechPEOPLE.cz

toplist